Rajzfilm Kerrigan Nancy: életrajz és sportpálya

Nancy Kerrigan - Híres amerikaikorcsolyázó. A téli olimpia két alkalommal nyertese, kétszer nyerte a világbajnokságon érmet, és megnyerte az amerikai bajnokságot. A nemzeti csapat intrigája miatt támadás történt rajta, amely nemcsak sportos pályafutását, hanem általában az egészségét is befolyásolta.

Életrajzi adatok

Kerrigan Nancy 1969-ben született egy kicsibenAmerikai város, Woburn, Massachusetts. A lány elsőként próbált korcsolyázni, és 6 éves volt. Két évvel később kezdett részt venni korcsolyázó képzésen, és 9 éves korában első alkalommal győzött a gyerekversenyeken.

A jövő bajnok első edzője Teresa voltMartin. Amikor Nancy 16 éves lett, új mentora Denise Morrisay volt, akit hamarosan Mary és Ivi Scotwold váltott fel. Ez a coaching tandem a sportos karrier végéig maradt Kerrigannal.

kerrigan nancy támadás

1987-ben Kerrigan Nancy hangosan kijelentette magáta junior bajnokságon. A 18 éves figurázó csak 4. helyet nyert, de a sportág vezető szakértőit ​​magáról beszélték. 4 év után Nancy megnyerte a bronzot az amerikai bajnokságon. Ez az eredmény lehetővé tette, hogy részt vegyen a világbajnokságokon, ahol Kerrigan ismét harmadik lett.

Az Alberville-i 90-es olimpián a műkorcsolyázó az egyik legjobb programot mutatta, és megérdemelten nyert egy bronzérmet.

Támadás a sportolón

Az olimpia előtt - 94, az egyik legnagyobbhangulatos események a műkorcsolya történetében. Nancy Kerrigan és Tonya Harding versenyeztek az Egyesült Államokban való versenyhez. Az utóbbi, aki megszabadult a riválisától, az összeesküvés pártjává vált.

Nancy Kerrigan és Tonya Harding

Shane Stant-t Nancy-re és támadóra támadtákszakítsa meg a lábát. Miután megtalálta a Detroitban a sportolót, a támadó felrobbant, és megütötte a Nancy Kerrigan-t a combján. A támadás annyira váratlan volt, hogy senki sem tudta megállítani.

Szerencsére a sportolónak mindent csak kiderültsúlyos sérülés. Ez az eset nagyon hangos botrányt váltott ki az amerikai és a világ korcsolyázásában. Furcsa módon Tonya Hardingnak sikerült elkerülnie a büntetést, sőt az olimpiai játékokon is, ahol nyolcadik helyet nyert.

Miután elszalasztotta az amerikai bajnokságot e sérülés miatt,A korcsolyázó mindazonáltal a bűnözőjével együtt találkozott országának nemzeti csapatával. Kerrigan Nancy-nek sikerült teljesen visszaállítania az alakját, és megnyerte az ezüstérmet a Lillehammer olimpián, és csak az ukrán Oksana Baiulra vesztett.

Személyes élet

Miután befejezte a sportpályáját, Nancy feleségül vette a sportügynökét, és három gyermeket szült: Matthew, Brian és Nicole. A család az amerikai amerikai Linfield városában él.

kerrigan nancy

Kerrigan Nancy nem vett részt teljesen korcsolyázással. Örömmel fogadta a meghívást, hogy részt vegyen különböző versenyeken, mint például a jégháborúk és a jégbajnokok.

Az ex-korcsolyázó vezette saját sportjátátadásra, és különböző versenyeken is kommentátorként tevékenykedett. Kerrigan a műalkotás szerzője a műkorcsolya technikájáról "Artistry on Ice". 2004-ben Nancy-t bemutatták az amerikai korcsolyázóteremben.